Obinitsa muuseumimaja uus ahi valmis, teoksil siseremont

Obinitsa muuseumimaja värskenduse I etapp on valminud – maja süda – uus ahi on valminud! Seest tänapäevane tehniline lahendus kütab muuseumimaja soojaks, ent alles on seto ahju mõnusad eripärad – võimalus lesol istuda ja ahju otsa ronida! Nüüd on teoksil järgmine etapp – maja siseruumide remont, mistõttu ei saa me gruppe vastu võtta vähemalt veebruari..

Read more

Setomaa muuseumid ühinesid

Alates 1. jaanuarist 2019.a. ühinesid Setomaa muuseumid Obinitsas, Värskas ja Saatses üks asutuseks nimega Setomaa Muuseumid, ühine koduleht asub http://www.setomuuseum.ee Majad, inimesed ja tegevused on ikka samades kohtades edasi. Ainult  Seto Talumuuseumi nimetus muutus selguse huvides Värska Talumuuseumiks. 2019.a. kevadsuveks saavad uue näo nii Obinitsa muuseumimaja Obinitsa külas, Luikjärve talu Tobrova külas kui ka Tobrova tsässon…

Read more

Obinitsa muuseumimajas toimub novembris ahju ehitus, avatud vaid kingitustenurk

   Novembrikuus on ümbertegemisel Obinitsa muuseumimaja süda – suur seto ahi ning seetõttu me praegu gruppe vastu ei võta. Müüginurga oleme viinud II korrusele ning sealt saab muuhulgas seto pühadega 2019. a. kalendrit 🙂 Täpsemat infot kõige asjassepuutuva kohta saab Obinitsa muuseumist telefonil 56227732. Miks ahju ümber teha? Senisel ahjul oli üks viga – ta ei..

Read more