Sisukaart | Kontakt

MUUSEUMI ÜLDINFO

Prindi leht

Oleme maikuus avatud teisipäevast laupäevani kella 10-17, alates 1. juunist igapäevaselt kl 10-17.

Kontakt: muuseum@meremae.ee,  tel. 78 54 190,                      mob. 56 22 77 32
Asume Obinitsa külas Meremäe vallas Võru maakonnas Setomaal, Piusa ja Vastseliina vahel.

Palume gruppidel enda tulekust ette teatada. Nii saame mõnusamalt juttu ajada.

PÜSINÄITUS

Obinitsa Seto Muuseumitarõs saab tutvuda Setomaa ajaloo ja kultuuriga läbi seto pere elu, kommete ja tavade. Hubase tubamuuseumi esemed pärinevad ümberkaudsetest küladest, eriti väärtustame seto naiste peent käsitööd. Sellesuvise meie kandi lauluemade näituse avame 3. juunil ja pärast seda juunis ka näituse "Kaetud peaga naised".

OBINITSA TSÄSSON

Muuseumi vahetus läheduses asub Obinitsa tsässon (seto külakabel), mida saab külastada muuseumitöötajatele sellest teada andes.

LAULUEMA MONUMENT 

Muuseumimajast lühikese jalutuskäigu kaugusel Obinitsa järve kaldal asub Seto lauluema monument, mis on pühendatud Setomaa lauluemadele. 1986. a. valminud kuju autor on skulptor Elmar Rebane, teostas Endel Taniloo. Kuju lähistel paiknevad mälestuskivid ka teistele kohalikele kuulsamatele laulikutele.

TURISMIINFO

Muuseumist saab turismiinfot Setomaa, Võrumaa ja Põlvamaa kohta ning ka eluolulist teavet kohalikest oludest.

Pileti hind

Eestis on palju huvitavaid muuseume ja mõned neist võivad olla kõrgema sissepääsutasudega kui teised. Näiteks Eesti Rahva Muuseumi (Eesti Rahva Muuseumi) või Kadrioru Kunstimuuseumi (Kumu) piletid võivad olla kallimad kui mõnes teises muuseumis.

Siiski tasub teada, et enamik Eesti muuseumidest on üsna ligipääsetavad ja mõistlike sissepääsuhindadega. Näiteks Tallinna Ajaloomuuseumi (Tallinna Linnamuuseumi) külastus maksab 8-10 eurot ja Eesti Disaini Muuseumi külastus 6 eurot.

Märkimist väärib seegi, et paljud muuseumid Eestis pakuvad lastele, õpilastele ja eakatele ning külastajatele teatud päevadel või kellaaegadel tasuta sissepääsu. Seega, kui soovite Eestis muuseumide külastamise pealt raha kokku hoida, peaksite tutvuma muuseumide ametlikel veebilehtedel kampaaniate ja allahindlustega.

Kui teil pole muuseumi külastamiseks raha, saate meie veebisaidilt laenu võtta

MEREMÄE TORN

Taas on avatud puidust Meremäe vaatetorn Meremäe ja Vastseliina vahel. Tornis võib korraga olla 15 inimest.

LUIKJÄRVE TALU

Obinitsa Muuseumi osaks on ka Tobrova külas asuv traditsioonilise põhiplaaniga kinnise õuega nn kindlustalu - Luikjärve talu, mis asub Obinitsast 4 km Meremäe poole. Tobrova külas Paari aasta pärast avame selle elamustaluna. Seni toimuvad taastamisjärgus talukompleksis mitmesugused traditsiooniliste töövõtete õpitoad. Luikjärve talu avatud uste päev on 12. augustil, kõrvaltalyus on samal ajal Kostipäeva Lauri talu kohvik. Kostipäevast loe lähemalt:www.visitsetomaa.ee/seto-kulavuu-kostipaiv

avalehele
Obinitsa Seto Muuseumitarõ;  Obinitsa sjk. DESIGN by Taddy,65301, Võrumaa;  Tel: +372 78 ;  E-post: obin@setomaa.ee